Scisoft.cz  Tvorba www stránek

Webdesign

Tvorba www aplikací, redakční systémy, optimalizace webu
tel: 602 933 740
email: infoscisoft.cz

Tvorba www stránek - použité technologie

Dnes se od www stránek běžně vyžaduje mnohem více než pouhé statické zobrazení textů a obrázků. Firma Scisoft standardně používá velmi kvalitní Open Source technologie Php a MySQL, které jsou ideální pro tvorbu velmi výkonných databázových webových aplikací. Rovněž klademe maximální důraz na dodržení standardu XHTML 1.1 a využití CSS, což zaručuje rychlejšímnačítání jednotlivých www stránek, kompatibilitu s mobilními zařízeními a a mnohem jednodušší údržbu celého webu.

Jakou výhodu mají Open Source Technologie?

Mezi odbornou veřejností je známo že Open Source technologie jsou výkonnější, bezpečnější a jejich nasazení je mnohem lacinější než je tomu u jejich proprietárních ekvivalentů. Nechceme zde rozebírat nevýhody konkurenčních řešení, ale zřejmně nebude náhoda, že většina serverů, využívajících po Php druhou nejrozšířenější technologii ASP, se vyznačuje neúměrně dlouhou časovou odezvou.

Jak CSS zkrátí dobu načítání www stránek?

CSS samo o sobě dobu načítání nezkrátí, je však "stručnější" a stránky se rychleji načítají díky menšímu množství kódu.

A co tvorba www stránek pro mobilní zařízení?

Pokud jsou www stránky validní pro standard XHTML 1.1, budou se po malé úpravě zobrazovat i na mobilních zařízeních nové generace. Podmínkou je však ještě určitý pokrok v technologiích, neboť velikost stránek napsaných pro web obvykle překračuje současný limit velikosti 3 kb, daný omezením ze strany mobilních operátorů. Například velikost této stránky je asi 6 kb bez obrázků a CSS souboru.

     © 2004 Scisoft